logo
Pozor, kosmetika!!!
05 Aug

Trh nabízí mnoho kosmetických prostředků. Zůstává však otázkou, jak je současná kosmetika bezpečná. Jaké je její složení, jaké cíle skutečné sledují výrobci současné kosmetiky a zda poškození při jejím použití nepřevyšuje slibovaný užitek.


Kam až zajde zlevňování výroby, závisí jen na etické úrovni výrobce.

Dokud i nekvalitní výrobek ještě stále odpovídá státním normám, je jeho maximální cena omezena pouze prodejností.

Protože mnozí lidé vnímají informaci emocionálně – přes obrázky a příběhy, nastupuje reklama pro zvýšení prodejnosti. Takže na místo nákladů na zkvalitnění produktu se zvyšují náklady na jeho reklamu. Paradoxně se stává, že náklady na reklamu převyšují náklady na výrobu samotného produktu! V takovém případě draze platíme za levné zboží a financujeme tím jeho reklamu.

Syntetika + reklama = kosmetika

Dneska, na místo masky z vaječného žloutku a kefíru, který necháme působit 30 minut, naneseme na 3-5 minut příjemně vonící prostředek z plastikové nádobky. To je pohodlí, které získáváme díky rozvoji chemického průmyslu. Už se nezamýšlíme, zda mohou chemické látky vyjmenované na etiketě, vyživit vlasovou cibulku nebo kůži? A když ještě k tomu tato chemie pronikne do organizmu… Směřujeme skutečně k udržení krásy, zdraví a mladosti kůže? Výživu a regeneraci od takové masky můžeme jen stěží očekávat, nebude lepší raději ji nepoužít?

To co získáváme se syntetickou kosmetikou, je pouze krátkodobý efekt způsobený vzájemnou reakcí chemických látek. Máte mastnou kůži? Nabízíme odmastit ji lauryl sulfátem nátria. Po omaštění, je vaše kůže podrážděná a loupe se? Naneseme voňavý krém. Málokdo se zamýšlí, zda tento krém obsahuje alespoň nějakou přírodní složku. Pro příjemný pocit spotřebitele a efektivnost prodeje obsahuje silný parfém. Je bohatě nasycený karcinogenními konzervanty, abyste jej nemuseli uchovávat v chladničce, mohli jej nechat na vaně a používat po měsíce.

Takový produkt na krátko odnímá pocit stažené kůže díky vysoké koncentraci tuků. Silnou vrstvou pokryje povrch kůže, zabrání prodyšnosti a derma (spodní vrstva kůže) trpí nedostatkem kyslíku a zanáší se nečistotami a syntetickými látkami.

Trochu prozkoumáme hlavní složky současné chemické kosmetiky a rizika, která přinášejí.

Lauryl sulfát natria – laciná hrozba s nevratnými následky

Účinná látka nejlevnějších i nejdražších prostředků pro očištění těla a vlasů – šampónů, koupelových gelů, pěn do koupelí i dětských mýdel - je lauryl sulfát natria. Je to vedlejší produkt zpracování nafty, látka gelové struktury vytvářející pěnu. Proto je jeho výroba laciná. Studie nezávislých laboratoří prokázaly, že způsobuje podráždění kůže, alergie, dermatitidy, napomáhá proniknutí těžkých kovů přes kůži do krevního oběhu. I přesto, že stále není zakázán, informace o jeho škodlivosti způsobila, že lauryl sulfát upadl do nemilosti mnoha spotřebitelů. A tak se objevily produkty „bez laurylsulfátu natria“ a nahradil ho například „lauryl glukozid“ i další názvy, napsáno latinsky, maličkými písmeny. Je to ta samá, lehce pozměněná látka. Marketing vítězí nad zdravým rozumem.

Parabeny – konzervanty snů

Další z jedovatých látek jsou parabeny, které se používají jako konzervanty ve složení krémů, prostředků pro úpravu účesů, pěn na holení, pleťového mléka a dalších. Takže jsou na naší kůži neustále. Do povědomí veřejnosti se už dostalo, že jsou rakovinotvorné a někteří výrobci píší na etikety výrazným písmem „Bez parabenů“ a maličkým písmem vyjmenovávají další škodlivé složky svého výrobku. Parabeny nejsou zakázané, a tak můžete svoje krásné lahvičky vystavovat na okraji vany a používat je po měsíce. Všichni společně financujeme onkologii. Příliš velká cena za pohodlí.

Vazeliny

Vazeliny jako takové toxické nejsou, ale přesto mají na kůži neblahé účinky. Bez ohledu na tvrzení výrobce, vazelinu lze získat pouze chemickou cestou. Podstatou jejího účinku je vytvořit na kůži mastný film, který zabrání odpařování vláhy. Jako byste na kůži navlékli gumové rukavice. Výsledkem není hydratace kůže, ale zabránění přirozeného odpařování. V celkovém důsledku dochází k vysušování kůže do hlubokých vrstev a po nějaké době používání už nemůžete být bez krému.

Barviva a aromata – nahrazení reality na úkor imunity

Složení barviv a aromat se nikdy neudává. Imunologie a alergologie je považuje za skutečnou hrozbou pro zdraví, protože hrají velkou roli v alergických změnách organizmu. Ale různobarevná kosmetika, která krásně voní, je oblíbená. A protože se nejedná o přírodní ingredienty, její výroba je laciná a navíc zvyšují prodej, tak výrobci barvivy a aromaty nešetří.

Všechny tyto informace vedou logicky k otázce - Co mám dělat? Nemám se mýt, nemám používat deodorant, nemám si mýt vlasy, a co krém…

Východisko existuje!

Dá se pochybovat, že výrobci změní zavedenou výrobu a začnou dělat kosmetiku z přírodních komponentů. To by značně snížilo obrat společnosti, protože výroba produktů z přírodních komponentů je dražší, podmínky skladování nákladnější a doba použitelnosti je daleko kratší. V současné době sice pod tlakem veřejnosti, dochází ke snižování koncentrace škodlivých látek v kosmetice, ale nedochází k jejich vyloučení. Nezbývá tedy, než spolehnout se na produkci firem, které vyrábí přírodní kosmetiku od samého počátku, a jejichž hlavním cílem je vytvoření a získání čistého produktu.

Kůže vyžaduje výhradně přírodní péči!

Specialisté vědecko-výrobní laboratoře „LN-Kosmetika“ v Novosibirsku měli na mysli půvab a mládí, když během mnoha let zkoumali procesy probíhající ve stárnoucí kůži, vlivy současného prostředí, zvláštnosti ženské kůže. Díky spojení moudrosti přírody a nejnovějších technologií zpracování přírodních surovin, je nyní možné uchovat léčivé vlastnosti každého minerálu, každé rostliny, vitaminu i fytohormonu. Tak se zrodila kosmetika zcela nové úrovně, „Secret of Beauty“.

Jsme hrdí, že naše firma je první z kosmetických společností, která našla a realizovala principiálně nový, naprosto přírodní přístup k udržení a prodloužení mládí. Odhalili jsme tajemství samotné přírody a získali jsme unikátní rostlinné kompozice aktivované minerály, bez přidání jediného gramu „chemie“! 2011-02-25«